Maslu de obşte la Parohia Volna

Vineri, 16 Martie 2012, în cadrul manifestarilor dedicate ,,Anului Omagial al Sfântului Maslu si îngrijirii bolnavilor”, în biserica cu hramul ,,Sfintii Împarati Constantin si Elena”din Protopopiatul Calarasi, a avut loc savârsirea Tainei Sfântului Maslu. La sfânta slujba au participat un numar mare de credinciosi, primind cu bucurie ungerea cu untdelemn sfintit.

La sfârsitul slujbei Preacucernicul Parinte Nemteanu Ionut de la Parohia Satnoieni, a tinut un scurt cuvânt despre foloasele duhovnicesti primite prin aceasta Sfânta Taina, apoi Preacucernicul Parinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Calarasi, a multumit tuturor celor prezenti, mentionând în cuvântul preacucerniciei sale, importanta postului în viata crestinului.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...