Instalare de preot la Parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Volna din municipiul Călărași

În ziua de 18 mai 2014, preacucernicul parinte Manuel Rusu, Consilier Cultural al Episcopiei Sloboziei și Calarașilor, alaturi de preacucernicul parinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Calarași, a oficiat instalarea preacucernicului parinte Florinel Popa la parohia „Sfinții Împarați Constantin și Elena” – Volna din municipiul Calarasi, Protopopiatul Calarasi.

La finalul Sfintei Liturghii, preacucernicul parinte Manuel Rusu, l-a prezentat pe preacucernicul parinte Florinel Popa credinciosilor prezenti si din încredintarea Preasfintitului Parinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei si Calarasilor, a dat citire actului decizitional de numire în postul de preot II la parohia „Sfinții Împarați Constantin și Elena” – Volna.

A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, Secretar al Protopopiatului Calarasi.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...