Instalare de preot la Parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Volna din municipiul Călărași

În ziua de 18 mai 2014, preacucernicul părinte Manuel Rusu, Consilier Cultural al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, alături de preacucernicul părinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Călărași, a oficiat instalarea preacucernicului părinte Florinel Popa la parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Volna din municipiul Călăraşi, Protopopiatul Călăraşi.

La finalul Sfintei Liturghii, preacucernicul părinte Manuel Rusu, l-a prezentat pe preacucernicul părinte Florinel Popa credincioşilor prezenţi şi din încredinţarea Preasfinţitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, a dat citire actului deciziţional de numire în postul de preot II la parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Volna.

A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, Secretar al Protopopiatului Călăraşi.

[https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2014/05/P1120739.jpg"] [https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2014/05/P1120747.jpg"]
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...