Ziua de 01 Martie la Parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Volna

Vineri, 27 februarie 2015, un grup de copii cu probleme speciale de la Şcoala Gimnazială „Carol I”, au confecționat mărțișoare pentru Ziua de 01 Martie, expunându-le în Biserica „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Volna din municipiul Călărași, Protopopiatul Călărași. Bănuți obținuți din vânzarea mărțișoarelor, copiii îi vor folosi în acțiunile extrașcolare pe care ei le desfășoară în proiectul școlar „Săptămâna Altfel”.

A consemnat preot paroh Ilie Ramon-Eugen, Protopop al Protopopiatului Călăraşi.

[files]
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...