Premierea copiilor olimpici la Disciplina Religie

Duminică, 21iunie 2015, după săvârșirea Sfintei Liturghii, la Biserica Sfinții ÎmpărațiConstantin și Elena – Volna din municipiul Călărași, a avut loc festivitatea depremiere a elevilor olimpici la Disciplina Religie - Olimpiada Națională.

Astfel, premiileau fost înmânate de către PC Preot Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Călărași și PCPreot Puișor Arcadie Alin, Inspector de Religie în cadrul InspectoratuluiȘcolar Județean Călărași, felicitându-i și încurajându-i ca pe viitor să facăcinste atât părinților cât și profesorilor lor.

Cei 4 olimpicisunt: Călin Iulia de la Școala Gimnazială NicolaeTitulescu din municipiul Călărași, profesoară fiind doamna Dima Nicoleta, iarde la Colegiul Național Barbu Știrbei, elevele Crețu Elena, Stan Gabriela șiDedu Georgiana, pregătite de doamna profesoară Valentina Duță.

Premiile au fostîn valoare de 250 lei și o carte de rugăciuni pentru fiecare elevă, acesteafiind oferite cu sprijinul Protopopiatului Călărași și Parohiei Sfântul IerarhNicolae - Catedrală din municipiul Călărași.

A consemnat părintele paroh IlieRamon-Eugen.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...