România Creştină

Adevărat zicvouă: De nu vă veţi întoarce şi nu veţi fi precum pruncii, nu veţi intra înîmpărăţia cerurilor. (Matei 18, 3)

Mult se bucurăun părinte care îşi vede copilul întors acasă, asemenea bucurie am văzut şi înochii preoţilor slujitori ai Bisericii Volna „Sfinţii Împăraţi Constantin şiElena” din Călăraşi, care în ziua de Sfântul Ierarh Nicolae au primit colinda celormai frumoşi enoriaşi, elevii din clasa a IV-a ai Şcolii Gimnaziale „Carol I”,însoţiţi de doamna învăţătoare CristeaZizi şi de profesorul de religie Diacon Gugu Emilian.

Aceştia, îmbrăcaţiîn costume populare de sărbătoare au cântat colinde tradiţionale româneştiînsufleţind atmosfera de sărbătoare creştin autentic românească.

Gazdele noastre,Părintele Protopop Ilie Ramon-Eugen, împreună cu Părintele Popa Florinel şi PărinteleDiacon Nicolae Costin, s-au făcut „mesagerii”lui Moş Nicolae şi au împărţit copiilor daruri, dânşii având experiență în aoferii daruri şcolii noastre şi cu alte ocazii.

A consemnatProfesor Diacon Gugu Emilian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...