Concertul „Vin Floriile cu soare”, ediția a VIII-a, în Protopopiatul Călărași

Cu arhiereasca binecuvântare a Preasfinţitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în ziua de joi, 29 martie 2018, Protopopiatului Călăraşi, a organizat la Biserica cu hramul Sfinții Împărați Constantin și Elena - Volna din Municipiul Călăraşi, a VIII-a ediție a Concertului „Vin Floriile cu soare”.

Atmosfera de sărbătoare a acestui eveniment a fost dăruită de următorii protagoniştii: Corul Antim Ivireanul al Protopopiatului Oltenița, Corul Camerata Danubii al Centrului Judeţean de Cultură și Creație Călăraşi, Copiii grupului de cateheză ai parohiei Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul și Corul Mihail Vulpescu al Protopopiatului Călăraşi.

La sfârșitul evenimentului, Preacucernicul Părinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Călărași, a adresat celor prezenți ca Praznicul Învierii Domnului nostru Iisus Hristos, să aducă tuturor pace, bucurie şi mult ajutor de la Dumnezeu în toată fapta cea bună.A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, secretar al Protopopiatului Călărași.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...