Concertul „Vin Floriile cu soare”, ediția a IX-a, în Protopopiatul Călărași

Cu arhiereasca binecuvântare a Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în ziua de joi, 18 aprilie 2019, Protopopiatului Călărași, împreună cu Centrul de Cultură și Creație Călărași, a organizat la Biserica cu hramul Sfinții Împărați Constantin și Elena - Volna din Municipiul Călărași, a IX-a ediție a Concertului „Vin Floriile cu soare”.

Atmosfera de sărbătoare a acestui eveniment a fost dăruită de următorii protagoniștii: Corul Camerata Danubii al Centrului Județean de Cultură și Creație Călărași, Copiii grupului de cateheză ai parohiei Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul, Grupul „Îngerașii” al Parohiei Sfinții Apostoli Petru și Pavel din Călărași și Corul Mihail Vulpescu al Protopopiatului Călărași.

La sfârșitul evenimentului, Preacucernicul Părinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Călărași, a urat tuturor celor prezenți ca Praznicul Învierii Domnului nostru Iisus Hristos, să aducă tuturor pace, bucurie și mult ajutor de la Dumnezeu în toată fapta cea bună.

A consemnat preot Dobre Laurențiu Marian, secretar II al Protopopiatului Călărași.


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...